تبلیغات
حقیقت در درمان - اولین سال رهایی کمک راهنمای محترم مسافر محمد

به نام خالق زیبایی

روز پنج‌شنبه 95/10/16 جلسه یازدهم از دور یازدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر علیرضا، استادی مسافر جلال امینی و دبیری مسافر حسین با دستور جلسه:"وادی پنجم و تاثیر آن روی من" و "جشن اولین سال رهایی  مسافر محمد"رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

آقا محمد با تخریب زیادی وارد کنگره شدند اما خصوصیت بارزی که ایشان داشتند و خیلی در طول سفر به ایشان کمک کرد احترام گذاشتن و مؤدب بودن ایشان بود که در هر شرایطی قرار می‌گرفت این صفتش را حفظ می‌کرد.

د.

خلاصه سخنان استاد:

ما در جلسات جهان‌بینی در اصل درست زندگی کردن را آموزش می‌بینیم. تمامی وادی‌های کنگره روی حساب‌وکتاب است و باید در مقطع خاصی از سفر روی آن‌ها کار شود تا درمان اتفاق افتد. وادی پنجم بعد از چهار وادی اول که روی نوع تفکر و اندیشه ما کار می‌شود قرارگرفته است. در وادی اول تفکر کردن را یاد می‌گیریم٬ وادی دوم می‌گوید که هیچ موجودی نیست که بدون دلیل و بدون فلسفه خلق‌شده باشد و نقطه پوچ‌گرایی را در ما اصلاح می‌کند و در وادی سوم و چهارم مسئولیت کارهایمان را می‌پذیریم و بعد به وادی پنجم می‌رسیم. من به‌جرئت می‌توانم بگویم که درمان من در این وادی اتفاق افتاد. چون تا وقتی‌که این وادی را در حد توانم درک کردم تازه از آن موقع به بعد سفرم منظم شد و درمان شدم.

آقای مهندس در این وادی پله‌هایی را مطرح کرده‌اند که ما اگر بخواهیم درمان شویم و یک زندگی خوب و آرامی داشته باشیم باید این پله‌ها را اجرا کنیم که اولین پله برگشت از ضد ارزش‌هاست یک هم‌سفر یا مسافر که برای درمان به کنگره می‌آید اولین کاری که باید انجام دهد این است که دیگر کار ضد ارزشی انجام ندهد٬ دروغ نگوید٬ مواد مخدر مصرف نکند و...

دومین پله خودداری است خودداری یعنی اینکه هر وسوسه‌ای که سراغ او می‌آید انجام ندهد. پله بعدی قناعت است هر انسانی برای اینکه در هر کاری که می‌خواهد انجام دهد موفق باشد در ابتدای کار باید قناعت کند و قدر داشته‌هایی را که دارد بداند و راضی باشد و بداند تا پایان سفر اول دیگر نیاز نیست به داشته‌های خود اضافه کند. پلهٔ بعدی صبر است کلمه صبر ریشه‌اش از یک گیاه تلخ بوده که خاصیت دارویی بالایی داشته است درمان در کنگره هم چون ۱۱ ماه زمان می‌برد شخص باید صبر را یاد بگیرد و در صبرش بی‌صبری نکند. پله‌هایی بعدی تجسس٬ قضاوت و غیبت٬ پس‌انداز٬ توکل٬ رضا و تسلیم است که باید سعی و تلاش خود را بکنیم و به خداوند توکل کنیم و به آنچه خداوند برای ما مقدر کرده راضی باشیم. این پله‌ها در کتاب منطق‌الطیر عطار هم با عناوین دیگری تحت عنوان هفت شهر عشق مطرح‌شده که مولانا در این مورد می‌گوید:

هفت شهر عشق را عطار گشت        ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم

در مورد دستور جلسه دوم و یکمین سال تولد مسافر محمد:

تولدها جنبه آموزشی دارد تا سفر اولی‌ها از آن تولد الگوبرداری کنند و خودشان را در آن جایگاه ببینند. آقا محمد با تخریب زیادی وارد کنگره شدند اما خصوصیت بارزی که ایشان داشتند و خیلی در طول سفر به ایشان کمک کرد احترام گذاشتن و مؤدب بودن ایشان بود که در هر شرایطی قرار می‌گرفت این صفتش را حفظ می‌کرد. همان‌طور که می‌دانید ما در کنگره با هر مسافری با هر میزان و هر نوع مصرفی که وارد شود مشکلی نداریم و برای ما قابل‌قبول است و درمان می‌شود اما چیزی که برای ما قابل‌قبول نیست بی‌احترامی و بی‌ادبی است. آقا محمد در این مورد (احترام گذاشتن به دیگران) اصلاً مشکلی نداشت و خیلی خوب سفر کرد. کارهای را که به او می‌گفتم موبه‌مو انجام می‌داد و جز خدمتگزاران کنگره بود و با توجه به پشتکار و خواسته‌ای که داشتند در اولین سال رهایی به درجه کمک راهنمایی رسیدند. هیچ جایگاهی بالاتر از این نیست که انسان در جایگاه معلمی قرار بگیرد. جایگاه کمک راهنمایی هم جایگاه معلمی است٬ جایگاه پیامبران است٬ وقتی کمک می‌کنی که یک نفر از دنیای ظلمات و تاریکی نجات پیدا کند آرامشی به انسان می‌دهد که اصلاً قابل وصف نیست و تا زمانی که در آن جایگاه قرار نگرفتی نمی‌توانی درکش کنی.

حضور هم‌سفران در کنگره بسیار باارزش است و خیلی در سفر تأثیرگذار است و مسافری که هم‌سفرش را به کنگره نمی‌آورد باعث می‌شود که درک متقابل از هم نداشته باشند انگار یکی به زبان فرانسوی صحبت می‌کند و دیگری به زبان فارسی صحبت می‌کند و حرف همدیگر را متوجه نمی‌شوند و اگر هر دو باهم آموزش ببینند به  آن‌چنان آرامشی در زندگی می‌رسند که حاضر نیستند با هیچ‌چیزی عوضش کنند. من امیدوار هستم که در سومین سال تولد مسافر محمد هم‌سفرشان هم با ایشان همراه شود.

 این تولد فرخنده را خدمت آقای مهندس ٬آقا محمد ٬خانواده‌شان٬اعضای لژیون ایشان و کل اعضای نمایندگی شیخ بهایی تبریک عرض می‌کنم.

پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر محمد قلانی را با شور فراوان جشن گرفتیم.


اعلام سفر مسافر محمد:

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر

آنتی ایکس مصرفی: تریاک

مدت تخریب: 8 سال

مدت سفر اول: 12 ماه و 16 روز

نام راهنما: آقای جلال امینی

روش درمان: DST همراه با داروی اوتی 

رشته ورزشی: والیبال

رهایی: 1 سال و 8 ماه


آرزوی مسافر محمد: آرزو من آرزو مهندس دژاکام است که کنگره 60 جهانی بشود.

 

سخنان مسافر محمد:

خدا را شاکرم که امروز در این جایگاه قرار گرفتم  و خوشحالم که در جمع دوستان صمیمی نمایندگی شیخ بهایی هستم.

وقتی‌که وارد کنگره شدم با یک حال خراب وارد شدم و دلیل اصلی  به خاطر این بود که مصرفم را تغییر داده بودم و از قرص به تریاک روی آورده بودم  و از طریق سقوط آزاد قرص را ترک  کرده بودم؛ و دلیل اینکه سقوط آزاد کردم این بود که با مصرف قرص حالم  بدتر می‌شد و تشنج‌های زیادی می‌کردم. وقتی‌که  مصرف تریاک را شروع کردم  به خودم می‌گفتم که تریاک خیلی بهتر از قرص است چون هم از مصرف آن لذت می‌برم و اینکه با مصرف آن حالم بد نمی‌شد.

تا اینکه روزی یکی از اقوام  پیام کنگره را به من داد و پنج روز بود که به‌صورت سقوط آزاد تریاک را  ترک کرده بودم  و اولین دلیل ورود من به کنگره این بود که مصرفم را شروع کنم  و اگر کسی برای مصرف مواد به من ایراد گرفت بگویم کنگره گفته است  و به خاطر یکسری از نیروهای بازدارنده باعث شد که من چهار ماه از کنگره دورباشم؛ و بعدازآن چهار ماه دوباره به کنگره آمدم و همان‌طور که آقا جلال گفتم اوایل سفر  بهانه می‌آوردم که دارویم کم است و داروی من را زیاد کنید ولی بعدازآن سفر خوبی داشتم و به رهایی رسیدم.

در ابتدا تشکر می‌کنم از آقای مهندس حسین دژاکام که این  بستر را فراهم کردند که ما در کنگره درمان شویم و از خانم آنی  و استاد جهان‌بینی آقای امین تشکر می‌کنم، از راهنمای خوبم که در  این دوازده ماه من را تحمل کردند تشکر می‌کنم.

برای شما دوستان نیز آرزو این جایگاه را می‌کنم و امیدوارم با تمام وجود این جایگاه را حس کنند. 

 

منبع : وبلاگ شعبه شیخ بهایی
طبقه بندی: دستور جلسات هفتگی، جشن تولد،

تاریخ : شنبه 18 دی 1395 | 11:17 ب.ظ | نویسنده : مسافر شکرالله | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.