تبلیغات
حقیقت در درمان - وادی پنجم و تاثیر آن روی من
بنام قدرت مطلق الله


اکنون وادی پنجم به ما گوشزد میکند که تفکر خود را عملی کنید واگر عمل نکنیم مانند گنجی است که در جایی پنهان کرده ایم و هیچ استفاده ای از آن نبریم ولی وقتی تفکر با عمل همراه شود آن موقع آن را یک شاهکار مینامند مثل کاری که مسافران در کنگره 60 انجام میدهند ( درمان اعتیاد و عبور از تاریکی ها به طرف روشنایی ها)

اصولاً در دستور جلسات کنگره 60  وادی ها  از اهمیت بالایی برخوردار است همانطور که میدانیم دستور جلسه این هفته وادی پنجم و تاثیر آن روی من میباشد این وادی به ما یادآوری میکند که تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه تواٌم با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید .

وادی پنجم بعد از چهار وادی اول که روی نوع تفکر و اندیشه ما کار میشود قرار گرفته در وادی اول تفکر کردن را یاد میگیریم وادی دوم میگوید که هیچ موجودی نیست که بدونه دلیل و فلسفه خلق شده باشد و نقطه پوچ گرایی را در ما اصلاح میکند در وادی سوم و چهارم مسئولیت کارهای خود را می پذیریم و توقع اینکه دیگران کاری برای ما انجام دهند را از ذهن خود خارج مینماییم اکنون وادی پنجم به ما گوشزد میکند که تفکر خود را عملی کنید واگر عمل نکنیم مانند گنجی است که در جایی پنهان کرده ایم و هیچ استفاده ای از آن نبریم ولی وقتی تفکر با عمل همراه شود آن موقع آن را یک شاهکار مینامند مثل کاری که مسافران در کنگره 60 انجام میدهند ( درمان اعتیاد و عبور از تاریکی ها به طرف روشنایی ها)

اکنون باید آموزشها را از قوه به فعل در آوریم تا نتیجه حیرت آور آن را ببینیم ، اگر وادی پنجم را درست اجرا کنیم هرکام از ما شاهد دیدن معجزه در این حیات خواهیم بود.

برای اجرای وادی پنجم هر مسافر باید ناامیدی ،عدم اعتماد به نفس ، بی ارزش بودن و ترس را کنار بگذارد و به آرامی اما قدرتمند به جلو حرکت کند

اما راهکارهایی توسط آقای مهندس در مورد این وادی ارائه شده است که با اجرای آن هرمسافری به آرامش میرسد البته موارد فوق هرکدام به تنهایی خود دستورجلسه ایی میطلبد.

1- دوری از ضد ارزشها : هرمسافری وقتی سفر خود را شروع میکند باید از طرف ضد ارزشها به طرف ارزشها قدم بردارد و اولین قدم این است که دیگر مواد مصرف نکند در ادامه رعایت حرمتهای کنگره 60 البته قرار نیست همه این موارد را یک شبه اجرا کنیم.

2- خودداری : همانطور که از خود کلمه مشخص است یعنی در اختیار داشتن خود یا فرماندهی جسم خود ، در سفر اول خودداری یعنی اینکه اگر به جایی قرار شد برویم و شک کنیم که آنجا مواد مصرف میکنند به آنجا نرویم و در ادامه در سفر دوم در تمام مواردی که بار منفی به وجود می آورند.

3- قناعت : این پله نیز بسیار مهم است ما باید در سفر اول به آنچه داریم قانع باشیم و قدر داشته های خود را بدانیم قرار نیست با شروع درمان تمامی مشکلات ما حل شود.

4- صبر: کلمه صبر ریشه اش از یک گیاه تلخ است که خاصیت دارویی بالایی دارد ولی به نظر میرسد میوه های شیرینی داشته باشد درمان در کنگره 11 ماه است و نیاز به صبر دارد و در صبر خود نباید بی صبری به خرج دهیم.

5- تجسس، قضاوت ،  غیبت

هر سه کلمه ضد ارزش هستند که بیشترین انرژی را از انسان میگیرد و اوقاتی را که انسان باید صرف آموزش کند به خاطر لین موارد به هدر میرود و باعث ایجاد تخریب در خود شخص میگردد.

6- پس انداز : ما باید همیشه پس انداز داشته باشیم چه در سفر اول و چه در سفر دوم اگر روزی 10هزار تومان در آمد داریم روزی 1000تومان از آن را پس انداز کنیم.

7- توکل ، رضا  ،  تسلیم

توکل : باید در همه جا به خداوند توکل کنیم اما نباید دست روی دست بگذاریم و هیچ حرکتی نکنیم و بگوییم خداوند همه چیز را درست میکند اصلاً اینطور نیست باید تلاش کنیم و بدانیم که خداوند رحمتش را از ما دریغ نمیکند.

 

رضا یعنی رضایتمندی از چیزی که خداوند یرای انسان مقدر فرموده است باید در مسیری باشیم که خشنودی خود را در خشنودی خداوند ببینیم.

تسلیم : مقام تسلیم خیلی سخت است اما غیر ممکن نیست نیاز به تسویه و پالایش بالایی دارد که بتوانیم قبول کنیم تمام مشکلاتی که برایمان پیش می آید لازمه رشد است و تسلیم اراده خداوند باشیم.

آرزوی موفقیت دارم برای همه عزیزانی که هم با تفکر و هم با عمل خود به کنگره خدمت میکنند.
طبقه بندی: دستور جلسات هفتگی،
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد وادی پنجم،

تاریخ : شنبه 18 دی 1395 | 11:03 ب.ظ | نویسنده : مسافر شکرالله | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.