تبلیغات
حقیقت در درمان - تقدیر از راهنما
به نام آفریننده عشق و محبت

http://www.up-pic60.ir/upload/niv2u7zhqx6cquqzl2eu.jpg
حق استاد ( راهنما )

کسیکه ترا  آموزش میدهد ، بر تو واجب است که در تعظیم و تکریم و احترام او کوتاهی نکنی ، محضر و کلاس او را بزرگ شماری و به نحو شایسته به گفتار او در حال درس دادن گوش فرا دهی و با رویی باز از از گفتار و درسش استقبال کنی.

برای آنکه بتواند در آموزش تو موفق باشد تو خود نیز استاد را در این امر کمک کن ، به روایتی در حال آموزش دادن راهنما ذهنت را کاملاً آماده کن و دقت داشته باش و قلب و دلت را برای پذیرش آنچه میشنوی پاک گردان و خاطراتت را در آن موقع فراموش کن و فقط در فکر آموزش باش.

و بدان که تو از طرف راهنمای خود رسالت داری تا آنچه را که از او می آموزی به دیگران انتقال دهی ، همانطور که شنیده ای و چیزی از آن کم یا زیاد نکنی.

اما حق راهنمایی که برای تو کار خوبی انجام داده است آن است که از او تشکر و سپاسگزاری کنی و خوبیش را فراموش نکنی و در حق او مخلصانه دعا کنی که اگر چنین کنی در آشکار و پنهان شکرگزاری نموده ای.

و حق راهنمایی که خداوند او را سبب سرور و خوشحالی تو قرار داده است این است که اول حمد خداوند را بجای آوری و از راهنمای خود به اندازه ارزش کارش قدردانی کنی آیا ارزش کار او را میدانی ؟؟؟


حق رهجو بر راهنما:

حق رهجو بر راهنما یا شاگرد بر استاد این است که بداند خداوند متعال او را امام و راهنما قرار داده است به جهت علمی که به او عطا نموده و کلید خزانه حکمت را به دست او داده است پس اگر به آنها که نمی دانند احسان و نیکی نمایی و از علمی که خداوند به شما عنایت فرموده با عشق به آنها بیاموزی و با صبر و حوصله به آموزش آنان بپردازی و برای نجات جامعه از جهل و نادانی ، از علمی که خداوند در اختیارت قرا داده انفاق کنی بزرگترین خدمت را به جامعه خود کرده ای.

برای اولین بار به شما مینویسم

به شما که به من آموختی چگونه زیستن را

به شما که معنی تمام واژه هایم شدی

به شما که در لابلای امواج دل دریایی ات هر روز گم میشدم

به قلب آسمانیت ، به شیرینی کلامت

به صداقت و مهربانیت قسم

که تا ابد به شما مدیونم ... تا ابد

هر آنچه که بدست خواهم آورد

تمام زندگیم ، تمام هستیم ، تمام بودنم

تمامی نگاه زیبایی که به این دنیا و آخرت دارم

و تمامی وجودم در ثانیه هایی خلاصه میشود که شما به من آموختی

با احترام

منبع : سایت تبیان با تغییرات
طبقه بندی: مقالات، مناسبت ها، آموزنده،
برچسب ها: کنگره 60 در مان اعتیاد، هفته راهنما، جشن،

تاریخ : پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 | 01:41 ب.ظ | نویسنده : مسافر شکرالله | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.