تبلیغات
حقیقت در درمان - جشن تولد
به نام خالق زیبایی ها

 روز پنج شنبه 94/11/1  هفتین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی   مسافر محمد , استادی مسافر جلال امینی و دبیری مسافرعلیرضا با دستور جلسه  :

 سم زدایی و سم نزدایی  و تولد یکسال رهایی مسافر قاسم

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود . 

هرگونه ماده خارجی، چه جامد،چه مایع،چه گاز که وارد بدن انسان یا هر موجود دیگر شود و بر آن  تاثیر بگذارد و آن را از حالت طبیعی خارج کند و به طرف مرگ سوق دهد را سم می گویند. مواد مخدر برای کسانی سم تلقی می شود که مواد مصرف نمی کنند .همانطور که  می دانید در قدیم افرادی که می خواستند دست به خودکشی بزنند مقداری تریاک می خوردند و مسمومیت برایشان ایجاد می شد و این باور برای همگان پیش آمد که تریاک سم است .

استاد در ابتدا فرمودند:

در ابتدا خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفتم ،از شما عزیزان تشکر می کنم بابت حضور در جلسه و امیدوارم جلسه پرباری با هم داشته باشیم .

درمورد دستور جلسه این هفته که سم زدایی  میباشد، یک سری از حقایق در زندگی وجود دارد که عکس آن چیزی است که باید در جامعه باشد که چند علت دارد:دلیل اول این است که کسانی که دارند به این موضوع نگاه می کنند در گیر آن موضوع نبودند و دلیل دوم که مهم تر است این است که در آن کار تجربه ندارند و از تجربه کسانی که در آن موضوع سر رشته دارند استفاده نمی کنند ،یکی از این موضوع ها ،موضوع سم زدایی و سم نزدایی است که در حال حاضر متاسفانه هنوز یکسری از متخصین که در پروسه ترک اعتیاد هستند بر این باورند که باید فرد سم زدایی کند تا به پاکی برسد.

اما سم که تعریف آن می شود :هرگونه ماده خارجی، چه جامد،چه مایع،چه گاز که وارد بدن انسان یا هر موجود دیگر شود و بر آن  تاثیر بگذارد و آن را از حالت طبیعی خارج کند و به طرف مرگ سوق دهد را سم می گویند.

آقای مهندس چند سال پیش  مقاله ای در مورد سم نزدایی ارائه دادند که می گوید: مواد مخدر برای کسانی سم تلقی می شود که مواد مصرف نمی کنند .همانطور که  می دانید در قدیم افرادی که می خواستند دست به خودکشی بزنند مقداری تریاک می خوردند و مسمومیت برایشان ایجاد می شد و این باور برای همگان پیش آمد که تریاک سم است .

امروز پزشکان و متخصان عمل سم زدایی را به وسیله داروهایی مانند نالوکسان و نالترکسون انجام می دهند.

روش سم زدایی یک دفعه مواد را از بدن شخص بیرون می آورد و این عمل باعث می شود که شوک فیزیولوژی شدید به او وارد شود که گاهی تا آخر عمر قابل جبران نیست کنگره اعتقاد دارد اگر تریاک سم است پس چرا از آن داروهای فراوان تولید می کنند و در پزشکی استفاده می کنند.  پس سم نیست . اصولا هر چیزی را بیش از اندازه مصرف کنیم دچار مسمومیت می شویم.

و اما دستور جلسه دوم تولد  اولین سال رهایی آقای قاسم :

ایشان از همان ابتدا حساسیت خاصی داشت و از اولین رهجوهایی بود که در این شعبه ثبت نام کرد و برای انتخاب لژیون دچار یک دودلی بود من به او گفتم هر موقع مطمئن شدی درهر لژیون که دوست داری بنشین بعد از چند جلسه وارد لژیون ما شد تمام جلسات را سر وقت می آمد چون تخریب  زیادی داشتند اوایل ،سفر برایش خیلی سخت بود ولی به مرور راحت تر سفر کرد همسفرشان خیلی به ایشان کمک کردند آقای قاسم همیشه یک هفته قبل از شروع پله بعدی برنامه می گرفت و هیج ترس و واهمه ای برای پله کم کردن نداشت ،خدمت کردن در کنگره را خیلی دوست دارد و بیشتر بچه ها را در سفر تهران همراهی می کند و قدم هایش خالصانه است و آقا قاسم از صبر و متانت زیادی برخوردار است.

من هم این روزقشنگ،،،اولین سال روز رهایی آقا قاسم را به ایشان و همسفران محترمشان تبریک عرض می کنم و انشاالله آقا قاسم را در جایگاه کمک راهنمایی ببینم. 

پس از سخنان استاد و مشارکت اعضاء اولین سال رهایی مسافر قاسم را با شور و شکوه فراوان جشن گرفتیم.....

اعلام سفرمسافر قاسم :

سلام دوستان :قاسم هستم یک مسافر

آنتی ایکس مصرفی:تریاک ،شیره،متادون

تخریب:19 سا ل

روش درمان:DST

داروی درمان:OT

مدت سفر:11 ماه و25 روز

مدت رهایی:یکسا ل و15روز

رشته ورزشی:فوتسا ل

نام راهنما:آقای جلال امینی

آرزوی مسافر قاسم: همه عزیزان سفر اولی به رهایی برسند و کسانی که بیرون از کنگره درگیر اعتیاد هستند مثل من به کنگره بیایند و به درمان برسند.

آرزوی همسفرزینب:انشاالله تمام سفر اولی ها درمان شوند واین جایگاه را تجربه کنند.

سخنان مسافر قاسم:

از آقای مهندس و خانواده ی محترمشان تشکر می کنم،از تک ،تک اعضاء شعبه شیخ بهایی تشکر می کنم .در ابتدا این روز عزیز را به همسفرانم تبریک می گویم من حدود چهارده سال داشتم که با مواد آشنا شدم من آنقدر در جهل و نادانی بودم که اگر دوستانم به من مواد و سیگار تعارف می کردند بدون هیچ تفکری مصرف می کردم من موقعی که مشغول کار شدم مصرف موادم بیشتر شد چون بیشتر افراد کنار من مواد مصرف می کردند .

یادم هست اولین باری که مواد مصرف کردم انرژی خیلی زیادی گرفتم اول هفته ای یکبار ،ماهی یکبار ولی به مرور زمان به جایی رسیدم که هر روز مصرف می کردم با هر سختی که بود به خدمت رفتم و بعد از آنکه از خدمت آمدم ازدواج کردم ولی همسفرم نمی دانست که من مصرف کننده هستم و همیشه این موضوع را پنهان می کردم .


شب ها دیر به خانه می رفتم و همسفرم می گفت که چرا دیر می آیی .یک شب آنقدر دیر آمدم خانه که به محض ورود به خانه برای اینکه همسفرم متوجه دیر آمدن  من نشود سریع ساعت را به عقب برگرداندم و خدا را شکر آن شب متوجه نشد.

با این بیرون رفتن ها و مواد مصرف کردن در کنار آنها مشروب هم به آن اضافه شد و همسفرم هم متوجه این موضوع شد.

یک شب  یکی از دوستانم موضوع کنگره را به من گفت و در مورد روش و درمان کنگره برایم توضیح داد چند روز بعد از این صحبت ها من آمدم  ولی خجالت می کشیدم که وارد کنگره بشوم بالاخره وارد شدم و اولین مشاوره من  آقای علی جمالی بودند و وقتی روش و متد  دی اس تی را برایم گفتند خیلی از کنگره خوشم آمد و شروع  به آموزش گرفتن کردم و به همسفرم هم در مورد کنگره گفتم ،ولی اول باور نمی کرد ولی بالاخره همسفرم را به کنگره آوردم . و موقعی که آمدند سفر کردن برایم خیلی راحت تر شد .

در طول سفر برایم مشکلاتی پیش آمد ویکی از آن مشکلات بیماری خواهرم بود که به سرطان مبتلا شد و همسفرم هم مواظب و پرستار خواهرم بود وهم من را در طول درمان  همراهی می کرد. خواهرم خیلی دوست داشت در جشن تولد من شرکت کند ولی به رحمت خدا رفت .از همسفرم بخاطر تمام محبت هایی که به من کرده کمال تشکر را دارم و از فرزندانم تشکر می کنم که در طول سفر من را یاری کردند،از راهنمای عزیزم آقای جلال امینی تشکر می کنم و از راهنمای همسفرم خانم فخری تشکر می کنم.

سخنان کمک راهنما همسفر خانم فخری:

خدا را شکر می کنم و خیلی خوشحالم که من قطره ای از دریای بیکران کنگره 60 هستم و خوشحالم که این جایگاه را تجربه می کنم و این تولد را به این خانواده محترم تبریک عرض می کنم ،آقای مهندس صورت مسئله اعتیاد را برای ما مشخص کردند و حقیقت درمان را برای ما روشن کردند که بیشتر مشکل بیماران مصرف کننده جسم است که وقتی جسم به تعادل برسد روان هم به تعالی می رسد مسافرانی که در کنگره سفر می کنند و به درمان و رهایی می رسند هر کدام از آنها مثل عقاب هایی هستند که  از سخت ترین طوفان ها می گذرند و در پایان طوفان قرار می گیرند و در حال حرکت هستند.

هر کدام از این تولد ها نشانه ای دارد و آقای قاسم یک الگو برای تازه واردین و سفر اولی هایی هستند که در کنگره حضور دارند ایشان فعل خواستن را به خوبی صرف کردند و نتیجه آن آرامشی است که در خانواده آنها و خودشان مشاهده می کنیم . امیدوارم هر دو عزیز را در جایگاه کمک راهنمایی ببینم، همسفر زینب در لژیون آموزش ها را خیلی خوب می گرفتند و آنها را کاربردی می کردند و در لژیون مشارکت می کردند ،یک همسفر اگر آموزش ها را اجرایی کند به نتیجه می رسد . امیدوارم که همسفر زینب محکم تر و راسخ تر قدم بردارد. به زهرا و حسین هم تبریک می گویم و بهترین ها را برایشان آرزو می کنم.

سخنان همسفرزینب:

از آقای مهندس و خانم آنی تشکر می کنم تولد یکسال رهایی مسافرم را به ایشان تبریک عرض می کنم از آقای جلال امینی و راهنمای عزیزم خانم فخری تشکر می کنم و از ایجنت و مرزبانان شعبه هم تشکر می کنم.

سخنان همسفر زهرا:

چه زیباست رسیدن دوباره به روز زیبای رهایی ،و چه اندازه عجیب است روز ابتدای بودنت ،و چه اندازه شیرین است امروز،روزی که خودت آغازگرش بودی البته با کمک راهنمای عزیزت و استاد محترم مهندس حسین دژاکام پدرجان تولدت مبارک.

سخنان همسفرحسین:

خوشحالم که اولین سال رهایی پدرم را جشن می گیریم از آقا جلال راهنمای پدرم و خانم فخری راهنمای مادرم تشکر می کنم.من هم به نمایندگی از طرف همه  اعضای لژیون این جشن تولد زیبا را در راس به بنیان کنگره 60 و به راهنمای بزرگوار لژیون وبه  آقا قاسم  و همسفران محترمشان  تبریک عرض نموده و برایشان بهترین ها را آرزو می کنم.

تا باد چنین بادا !
منبع : وبلاگ شعبه شیخ بهاییطبقه بندی: جشن تولد، گزارش جلسات کنگره 60،
برچسب ها: کنگره 60 در مان اعتیاد درمان سیگار، تولد مسافر قاسم،

تاریخ : جمعه 2 بهمن 1394 | 06:10 ق.ظ | نویسنده : مسافر شکرالله | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.