تبلیغات
حقیقت در درمان - گزارش جلسه خصوصی مسافران شنبه مورخ ۹۴/۰۹/۱۴ شکرگزاری
به نام خالق عشق

روز شنبه۹۴/۰۹/۱۴جلسه سوم ازدورهشتم کارگاههای آموزشی خصوصی شعبه شیخ

بهایی بانگهبانی مسافراحمدرضا،استادی مسافرجلال امینی ودبیری موقت مسافرمهدی

با دستور جلسه (چگونه شکرگزاری می کنیم؟) (OT)

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.در زمانی که داروی OT برای اولین بار و بصورت آزمایشی برای درمان ۵۰ نفر استفاده می شد مشکلات فراوانی وجود داشت. اولا دارو بصورت روزانه به افراد داده می شد  و ثانیا هر ده یا پانزده روز از افراد تست اعتیاد گرفته می شد. آقای مهندس دژاکام با درایت و صبر و تلاش تمامی این موانع را یکی پس از دیگری از سر راه برداشتند  تا امروز ما به راحتی شربت OT را در اختیار داشته باشیم.


سخنان استاد:
خداوند را شاکرم و از نگهبان عزیز تشکر می کنم که دوباره فرصت خدمتگزاری در این جایگاه را به من داد تا  از مشارکت و نظرات عزیزان استفاده کنم.
هر سال دستور جلسات به گونه ای چیده شده اند که تمامی آموزش های ضروری که در زمان تخریب  و یا حتی دوران پیش از مصرف به آنها نیاز داشتیم و بدلیل عدم وجود این آموزش ها در زندگی دچار آشفتگی  و نا آرامی می شدیم و به سمت تاریکی ها حرکت می کردیم را دریافت کنیم. در واقع این دستور جلسات و این آموزش ها به ما کمک می کنند تا بتوانیم از تاریکی ها و آشفتگی ها به سمت آرامش و نور و رستگاری حرکت کنیم.
قسمت اول دستور جلسه این هفته (چگونه شکر گزاری کنیم؟).
این یکی از موضوعاتی است که از زندگی ما کنار رفته بود و باعث ایجاد یک سری از مشکلات شده بود و باید این توانایی را دوباره به بدست آوردیم. بدین صورت که بتوانیم از خدای خویش و مربی و هرشخصی که به هر نحوی به ما خدمتی می کند شکرگزاری کنیم , این تشکر کردن و قدردانی نمودن بر میگردد به خود انسان و باعث می شود که ما یاد بگیریم و بازتاب این تشکر و شکرگزاری ما برسد . به عبارتی تشکر از مخلوق تشکر از خالق است و موجب رشد تعالی و تکامل ما می شود.

و اما دستو جلسه دوم در ارتباط با داروی OT میباشد .
داروی درمان در ابتدای کار کنگره۶۰ تریاک یا اپیوم بود . همانگونه که می دانیم تریاک تا چندی پیش به عنوان جرمی سنگین به حساب می آمد و قبل از تهیه شربت OT درمان با تریاک دردسر های بسیار زیادی داشت. و درست در همان زمانی که جامعه و قانون به شدت با تریاک برخورد می کردند، آقای مهندس حسین دژاکام آمدند و این روش را روی خودشان انجام دادند و سپس کتاب عبور از منطقه _۶۰ درجه را نوشتند و در ادامه و به آرامی آن را به افراد دیگر انتقال دادند و کم کم موانع قضایی کاسته شد و معتاد را یک بیمار نامیدند. سپس مهندس دژاکام طی سالیان متوالی جلسات متعددی با مرکز ملی مطالعات اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه برگزار کردند تا بالاخره مجوز گرفتند که به طور آزمایشی داروی OT را برای درمان تعداد محدودی از افراد استفاده کنند . که اگر نتیجه مطلوب بود مجوز تولید شربت OT به مقدار گسترده تر را صادر نمایند.

در زمانی که داروی OT برای اولین بار و بصورت آزمایشی برای درمان ۵۰ نفر استفاده می شد . مشکلات فراوانی وجود داشت. اولا دارو بصورت روزانه به افراد داده می شد  و ثانیا هر ده یا پانزده روز از افراد تست اعتیاد گرفته میشد. آقای مهندس دژاکام با درایت و صبر و تلاش تمامی این موانع را یکی پس از دیگری از سر راه برداشتند  تا امروز ما به راحتی شربت OT را در اختیار داشته باشیم.

استاد در ادامه فرمودند:مزیت های شربتOT نسبت به تریاک:
 ۱_ خلوص شربت OT است که همیشه با میزان و نسبت ثابت تهیه و تولید می شود ، درحالی که تریاک بخاطر انواع ناخالصی هایی که به آن اضافه می کنند خلوص و ثبات ندارد.
۲_ روبرو شدن با مواد فروش و خطرات مربوط به تردد به مکان های فروش مواد، در حالی که به راحتی و با مراجعه به کلینیک در نهایت احترام شربت OT به مسافران عزیز تحویل داده می شود.
۳_ جدا شدن فرد از فرهنگ بد اعتیاد از جمله پاتوق ، ساقی ، وسایل مصرف مواد و.... که میتوان گفت مهم ترین مزیت شربت OT  نسبت به تریاک است.استاد در ادامه آماری در ارتباط با شربت OT ارایه نمودند:در شعبه شیخ بهایی ۵۲۷نفر در حال مصرف OT می باشند و ۲۶۲نفر تا کنون در این شعبه به رهایی رسیده اند و ۱ نفر بازگشت داشته است و ۱۱ نفر نیز آزمایش پس از رهایی را کامل انجام نداده اند. در مجموع شعب اصفهان ۱۷۵۰نفر در سفر اول هستند و ۱۰۴۴ نفر رها شده اند و در کل کشور بین ۸۰۰۰تا۹۰۰۰ نفر سفر اولی داریم و از ابتدای کار کنگره ۶۰ تا کنون بیش از ۲۰۰۰۰ نفر درمان و رها شده اند.
استاد در پایان تعدادی از خدمتگزاران قسمتOT را نام بردند:
برای راه اندازی OT در اصفهان آقای مهندس دژاکام بیشترین کمک را کردند. همچنین دیده بان محترم آقای حکیمی کیلومتر ها آمدند و رفتند تا OT راه اندازی شود . آقای رسول صادقیان زحمت بسیار کشیدند و دیگرانی که همگی به درجات بالاتری رسیدند. اکنون در شعبه شیخ بهایی آقای حسن کردگاری مسؤل دفتر OT هستند و آقایان رسول نصر ، جواد اعتمادی مقدم، حسن فلاح، مجید ابراهیمیان، قاسم رمضانی ، علیرضا هویدا، شاهین مدرس ، محمد امین جان قربان، علی اصغر صید نژاد و آقایان پوست فروش و هارونی و دیگر عزیزان که در کلینیک به مسافران عزیز خدمت مینمایند.که من به همه این عزیزان خدا قوت عرض می کنم و آرزوی توفیق روزافزون برایشان دارم.
منبع : وبلاگ شعبه شیخ بهاییطبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60، مناسبت ها،
برچسب ها: کنگره 60 در مان اعتیاد درمان سیگار شکرگزاریot،

تاریخ : یکشنبه 15 آذر 1394 | 08:41 ب.ظ | نویسنده : مسافر شکرالله | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.